Pulmotrainer | Jak korzystać?
Pulmotrainer to innowacyjne urządzenie typu flutter, które umożliwia korzystanie z pozytywnych efektów dodatniego ciśnienia wydechowego oraz wibracyjnego masażu dróg oddechowych.
pulmotrainer, flutter, natlenianie płuc, POChP, astma oskrzelowa, zapalenie oskrzeli, przewlekły kaszel, kaszel z wydzieliną, rozedma płuc, rozstrzenie oskrzeli, mukowiscydoza, pierwotna dyskineza rzęsek
15226
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15226,theme-bridge,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,columns-4,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.3,vc_responsive
BreathePulmotrainer ®Pulmotrainer ®

Pulmotrainer® pomaga usuwać wydzielinę z płuc oraz poprawia pracę płuc i ich natlenienie.

Jak korzystać z urządzenia Pulmotrainer:

Przyjmij wygodną dla siebie pozycję (Pulomotrainer może być używany w dowolnej pozycji), weź urządzenie do ręki, rozluźnij mięsnie brzucha. Zrób głęboki wdech i przytrzymaj powietrze na kilka sekund, a następnie wydmuchuj je do ustnika aż poczujesz delikatne wibracje w klatce piersiowej.

 

Wydechy powinny być spokojne i tak wolne jak to możliwe, aby jak najdłużej utrzymać wibracje. Na początku ćwiczeń ustaw suwak w pozycji odpowiadającej najmniejszemu oporowi przy wydychaniu. Następnie stopniowo możesz go zwiększać, wybierając poziom oporu odpowiedni dla siebie.

Należy oddychać równomiernie. Rytm wydechu nie powinien być zbyt szybki ani przerywany.

 

Codzienne stosowanie urządzenia Pulmotrainer  wspomaga prawidłową czynność płuc. Przez pierwsze trzy dni, wykonuj ćwiczenia 3 razy dziennie po 3-5 minut. W kolejnych dniach możesz stopniowo – odpowiednio do swoich możliwości i potrzeb – wydłużać czas jednorazowego ćwiczenia, np.: do 7-8 minut, a po pewnym czasie aż do 10-12 minut.

Codzienne ćwiczenia z urządzeniem Pulmotrainer pomagają:

 • usuwać wydzielinę z płuc,
 • zwiększyć pojemność płuc,
 • poprawić absorpcję tlenu w płucach,
 • zmniejszyć dolegliwości związane z układem oddechowym.

 

Po 2 tygodniach codziennych i regularnych ćwiczeń z urządzeniem Pulmotrainer będziesz mógł odczuć poprawę w oddychaniu.

 

Pulmotrainer może być stosowany przez długi czasu bez ryzyka wystąpienia szkodliwych skutków ubocznych.

 

Pulmotrainer jest łatwy w obsłudze i może być wykorzystany wszędzie, gdzie tego potrzebujesz. Dzięki temu możesz korzystać z pozytywnych skutków treningu oporowego mięśni oddechowych oraz wewnętrznego wibracyjnego masażu układu oddechowego zawsze kiedy tego potrzebujesz.

Środki ostrożności i przeciwwskazania

Wykorzystanie urządzenia Pulmotrainer do jakiegokolwiek innego użytku niż ten, który wynika z jego przeznaczenia, opisanego w niniejszej informacji nie jest zalecane.

 

Stosowanie urządzenia Pulmorainer nie jest zalecane w przypadku:

 • odmy opłucnowej,
 • wydzielania dużej ilości śluzu z dróg oddechowych,
 • krwioplucia,
 • zapalenia zatok,
 • pękniętej błony bębenkowej.

 

Przed rozpoczęciem ćwiczeń z urządzeniem Pulmotrainer zaleca się konsultację lekarską.

Czyszczenie, dezynfekcja i sterylizacja:

Czyszczenie urządzenia

Po każdym wykorzystaniu urządzenia Pulmotrainer przepłucz je w bieżącej chłodnej wodzie. Najpierw przepłucz całe urządzenie, a potem jego części dające się zdemontować (tj. dolną pokrywę). Następnie suchym i czystym ręcznikiem wytrzyj wszystkie części, złóż urządzenie i pozostaw je jeszcze do wyschnięcia.
W razie silniejszych zabrudzeń możesz oczyścić urządzenie myjąc je w ciepłej wodzie z kranu z dodatkiem środka do mycia naczyń.

 

Dezynfekcja urządzenia

W razie potrzeby urządzenie Pulmotrainer można zdezynfekować poprzez:

 

 • wykorzystanie środków chemicznych, np. Sekusept Extra N, Gigasept FF;

Korzystając z w/w środków należy przestrzegać wskazówek stosowania tych środków określonych przez ich producenta.

 • mycie w zmywarce do naczyń.

Części urządzenia ułóż na górnej półce w zmywarce. Używaj programów z temperaturą mycia do 50 st. C. Po umyciu wytrzyj suchym i czystym ręcznikiem i złóż urządzenie.

 

Sterylizacja urządzenia

Urządzenie Pulmotrainer może być poddawane wyłącznie sterylizacji niskotemperaturowej, tj. gazowej (tlenkiem etylenu lub formaldehydem) oraz sterylizacji plazmowej bez ryzyka uszkodzenia i utraty swoich właściwości.


Dzięki urządzeniu Pulmotrainer® możesz korzystać z pozytywnych skutków treningu oporowego mięśni oddechowych oraz wewnętrznego wibracyjnego masażu układu oddechowego zawsze kiedy tego potrzebujesz.To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą