Pulmotrainer | Budowa i działanie
Pulmotrainer to innowacyjne urządzenie typu flutter, które umożliwia korzystanie z pozytywnych efektów dodatniego ciśnienia wydechowego oraz wibracyjnego masażu dróg oddechowych.
pulmotrainer, flutter, natlenianie płuc, POChP, astma oskrzelowa, zapalenie oskrzeli, przewlekły kaszel, kaszel z wydzieliną, rozedma płuc, rozstrzenie oskrzeli, mukowiscydoza, pierwotna dyskineza rzęsek
15122
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15122,theme-bridge,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,columns-4,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.3,vc_responsive
BreathePulmotrainer ®Pulmotrainer ®

Pulmotrainer® pomaga usuwać wydzielinę z płuc oraz poprawia pracę płuc i ich natlenienie.

Budowa urządzenia:

Pulmotrainer® jest wykonany z bezpiecznych materiałów a jego elementy nie ulegają korozji.

Części składowe Pulmotrainera® :

– górna pokrywa obudowy z otworami wentylacyjnymi połączona na stałe z centralną częścią obudowy (D),

B – kula z litego materiału z zatopionymi w niej magnesami,

C – suwak do płynnej regulacji siły przyciągania kuli przez magnes (oporu do pokonania przy wydechu),

– centralna część obudowy (z zatopionymi magnesami na jej obwodzie) wraz z ergonomicznym ustnikiem,

E – dolna część obudowy.

Działanie urządzenia:

Pulmotrainer ®

Dzięki pokonywaniu przez wydychane powietrze oporu, jaki stawia kula przyciągana przez magnes wewnątrz urządzenia Pulmotrainer dochodzi do powstania wibracji, co z kolei powoduje powstanie drgań, które przenoszą się z urządzenia do dróg oddechowych Użytkownika.

Pulmotrainer ®

W efekcie takiego „masażu wibracyjnego” dróg oddechowych następuje ułatwienie ewakuacji wydzieliny w górę dróg oddechowych, poprawia się praca płuc i ich natlenienie.

Pulmotrainer ®

Dzięki suwakowi i skali na centralnej części obudowy urządzenia Pulmotrainer® można łatwo i płynnie regulować pozycję kuli w stosunku do magnesu.

W ten sposób możemy zwiększać lub zmniejszać siłę przyciągania kuli przez magnes tak, aby dostosować opór do pokonania przy wydechu do potrzeb i możliwości każdego Użytkownika.

Prawidłowe działanie urządzenia Pulmotrainer® nie wymaga przyjęcia przez Użytkownika ściśle określonej pozycji (np.: stojącej, siedzącej czy leżącej), ani zachowania ściśle określonego kąta nachylenia trzymania urządzenia w dłoni podczas jego używania.


Dzięki urządzeniu Pulmotrainer® możesz korzystać z pozytywnych skutków treningu oporowego mięśni oddechowych oraz wewnętrznego wibracyjnego masażu układu oddechowego zawsze kiedy tego potrzebujesz.

PULMOTRAINER

Instrukcja użycia do pobrania

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą